بایگانی دسته: آب کشاورزی

راه های غلبه بر شوری خاک و آب در کشاورزی

روش های مقابله با شوری خاک و آب

 

خاکی که مقدار نمک آن به حدّی است که برای گیاه مضر باشد، خاک شور نامیده می‌شود و آبی که نمک آن به حدّیست که باعث افت محصول شود، آب شور گفته می‌شود. شوری خاک را می‌توان توسط آبیاری سنگین با آب شیرین کاهش داد. در خاک شور ریشه، گیاه به سختی می‌تواند آب مورد نیاز خود را از خاک جذب کند. در خاک‌های شور، رشد گیاه به خاطر کم‌آبی (هر چند که خاک به اندازه کافی مرطوب باشد) کم شده و متوقّف می‌گردد.برای مقابله با شوری آب، نخستین گام، اندازه‌گیری میزان شوری آب آبیاری و دومین گام، اندازه‌گیری میزان شوری خاک است.
مواردی که هنگام استفاده از آب‌های شور باید رعایت کرد:
هنگام استفاده از آب‌های شور برای آبیاری زمین‌های کشاورزی، باید فاصله‌ی بین آبیاری‌ها را کم کرد تا غلظت املاح موجود در محلول خاک به حدّ بحرانی (از نظر کاهش محصول)نرسد.
در زمان بکار بردن آب‌های شور، ضمن استفاده از ارقام مقاوم به شوری، از شستشوی خاک نیز نباید غافل شد.
بهتر است در زمان آیش و یا زمانی که گیاه در حالت خواب به سر می‌برد با آبیاری سنگین، نمک‌های موجود در خاک سطحی را از دسترس ریشه‌ها دور کرد. با اینکه حلالّیت املاح در فصول گرم سال بیشتر می‌باشد، ولی بهتر است که عمل آبشویی در فصل زمستان صورت گیرد (به دلیل محدود بودن آب در فصل تابستان و همچنین تبخیر کم و نبودن اراضی زیرکشت گیاهان در فصل زمستان) با توجه به اینکه سبز شدن بذور در اراضی شور یکی از مشکلات اساسی است، پیش از عملیات آماده‌سازی زمین برای کاشت مجدد، باید «پیش آبیاری» یا آبیاری قبل از کشت انجام گیرد.
– هنگام آبیاری با آب شور، مؤثرترین شیوه در کمک به جوانه زدن بذور، انتخاب عمل صحیح بذرکاری است؛ به این معنی که در آبیاری کرتی، زمین باید به دقت تسطیح شود تا از تشکیل پشته‌های نمک در محل برآمدگی‌ها جلوگیری گردد.
– در بین روش‌های گوناگون آبیاری، روش‌های بارانی و قطره‌ای از نظر کنترل شوری قابلیت بالایی دارند؛ بنابراین تغییر روش آبیاری از کرتی و نشتی به قطره‌ای و بارانی، تأثیر مهمی در کنترل شوری دارد.
برای اندازه‌گیری میزان شوری آب و آبیاری، مقدار از آن را در ظرف تمیزی ریخته و درِ ظرف را محکم ببندید و برای اندازه‌گیری شوری آب، آن را به آزمایشگاه آب و خاک تحویل دهید.
نکات مهم دربارە شوری خاک:
شوری خاک مانع از جوانه زدن بذرهای گیاهان می‌شود، به طوری که در سطح یک مزرعه با خاک شور، قسمت‌های بدون بوته به چشم می‌خورد و بقیه بوته‌ها رنگ سبز ـ آبی تیره خواهند داشت.
شوری زیاد خاک باعث تغییر رنگ و سوختگی برگ‌ها و خشک شدن حاشیه آنها می شود و به عبارتی گیاه را مسموم می ‌کند.
به دلیل غلظت بالای نمک در خاک‌های شور، گیاهان نمی‌توانند به راحتی آب جذب کنند؛ در نتیجه، رشد آنها کم و یا متوقف می‌گردد.
برای استفاده‌ی صحیح از خاک‌های شور، باید متناسب با آن به کاشت گیاهان شوری‌پسند اقدام کرد.
هنگام کاشت بذر در زمین‌های شور، از کشت تک ردیفی بذر در وسط پشته‌ها خودداری کنید و به جای آن، دو ردیف بذر در دو طرف هر پشته بکارید.
بهترین جای کاشت بذر، در محل داغ آب پشته‌ها است تا بتوانند به آسانی جوانه بزنند؛ کمترین غلظت شوری در این مکان وجود دارد.
در خاک‌های شور باید مقدار آب آبیاری مصرف شده بیشتر از آب آبیاری خاک‌های غیرشور باشد؛ زیرا با این عمل، نمک‌های خاک آبشویی نمی‌شود.
حساسیت گیاهان دائمی مانند درختان میوه به شوری خاک، بیشتر از محصولات زراعی است.
برای اندازه‌گیری شوری خاک می‌توانید از چند نقطه‌ی مزرعه یا باغ خود با کنار گذاشتن خاک سطحی با بیل خاک را بردارید و پس از مخلوط کردن آنها، حدود ۱ تا ۲ کیلوگرم (۴ تا ۵ مشت) از آن را در کیسه بریزید و به نزدیک‌ترین آزمایشگاه خاکشناسی تحویل دهید.
کشاورزان و باغداران گرامی؛ فراموش نکنید که دانستن میزان شوری خاک مزرعه و باغ، شما را در جهت استفاده بیشتر از آنها کمک می‌کند.

آبیاری درختان باید بر چه اساسی باشد؟

برای اینکه بتوانیم به خوبی درختان را آبیاری کنیم باید بدونیم که آبیاری درختان به چه فاکتورهایی مربوط می شه برای اینکه درخت به مقدار مورد نیاز آبی که لازم داره برسه این مطلب رو حتما بخونید.
آب و هوا و میزان آبیاری درختان
اگر سال پیش رو خشک باشد رطوبتی که خاک دارد در همان ماه های اول استفاده می شود و در نتیجه دوران آبیاری درخت ها باید طولانی شود. ولی در سال هایی که مرطوب می باشد نیاز آبی درخت کم میشود و حتی تا تابستان شاید نیاز به آبیاری نباشد.
سن درخت :
درخت جوان لازم به آبیاری بیشتری می باشد. درخت جواب چون ریشه کم تری دارد پس محدودیت پیدا کردن آب دارد دفعات آبیاری درختان جوان را افزایش دهید.
فصل های ابیاری
درخت در ۶ ماهه اول سال به آب بیشتری نیاز دارد بخصوص زمانی که دما در آن فصل بالاتر باشد. در فصول بهار رطوبت را درخت جذب می کند و در فصل زمستان همان رطوبت ذخیره شده را به خاک پس می دهد.
شرایط خاک برای آبیاری درختان
خاکی که درختان را در آن مکان می کارید بسیار مهم می باشد. اگر نوع خاک شما رسی می باشد به مقدار دفعات آبیای کمتری نیاز دارید ولی اگر خاک شما شنی و سبک می باشد باید دفعات آبیاری را زیاد تر کنیدو عمق و وضعیت خاک برای آبیاری بسیار مهم می باشد.
نوع درخت برای آبیاری
بعضی از درختان بعد از اینکه ریشه در خاک کامل جا افتاد دیگر نیازی به آبیاری اضافی ندارند بر خلاف آن نیز درختانی وجود دارند که بدون آبیاری در طول تابستان نمی توانند زنده بمانند.
هر چقدر که درخت ریشه بیشتری داشته باشد و در خاک بیشتر نفود کند دسترسی به آب راحتتر می شود پس درختان مسن نیاز آبیشان کمتر می شود.
اگر یک راه همیشگی برای نیاز آبی درختان می خواهید باید به قطر تنه درخت دقت کنید. ولی قطر درخت و نوع میوه آن و نسبت آبی درختان متفاوت می باشد. برای مثال اگر قطر تنه درختان سیب ، گیلاس و گردو ۳۰ سانتی متر باشد نیاز آبی روزانه ها آنها حدود ۴ لیتر می باشد و با همین قطر در مورد درختان میوه گلابی ، هلو و آلو حدود ۲۸ لیتر است.
به طور کلی ۲۵-۷۵ لیتر برای درختان آب مورد نیاز می باشد.
برای اینکه درختانی که می کارید بخوبی ریشه بدهند و بزرگ شوند باید اوایل آنها را خیلی خوب آبیاری نمایید.
آبیاری درخت کم سن و سال خیلی مهمتر از تغذیه آن درخت می باشد. درختی که ریشه کمتری داشته باشد بایید آبیاری بیشتری بشود. در پاییز ولی به آبیاری نیازی ندارند. مگر اینکه فصل خشکی پیش رو داشته باشند.
آبیاری بیش از حد درختان زردآلو باعث زرد شدن برگ ها ، ریزش آن ها و پوسیدگی ریشه می شود . کمبود آب نیز باعث زرد شدن برگ ها ، ریزش آن ها و ریزش میوه های کوچک می شود . بنابراین بایستی با توجه به نیاز آبی درخت ، آبیاری متعادل را انجام داد .
سمپاشی

اهمیت PH آب در سمپاشی

سمپاشی

سمپاشی

اهمیت پی اِچ آب در سمپاشی
بیشتر کشاورزان در جستجوی روشهایی جهت کاهش دفعات سمپاشی با آفتکشها وحفظ سطح کنترل آفت در حد خوب می باشند.
کاربرد غلط ونادرست آفتکشها میتواند موجب افزایش دفعات سمپاشی، استفاده بیشتر از سموم،کاهش عملکرد واز دست دادن زمان مطلوب مبارزه با آفت گردد.
در مورد عدم تاثیر آفتکشها روی آفت دلایل زیادی وجود دارد از جمله انتخاب صحیح سم، مصرف میزان ناکافی سم، مشکلات مربوط به دستگاه سمپاش،سمپاشی در زمان نامناسب یا سمپاشی در شرایط نامساعد آب و هوایی وعاملی که اغلب نادیده گرفته میشود کیفیت آب مورد استفاده در سمپاشی می باشد.آب مهمترین مایعی است که به صورت حامل سموم وکودها در سمپاشی مورد استفاده قرار میگیرد. عواملی مانند سختی آب،PH آب، میزان یون بیکربنات،کدورت آب و مواد آلی ،آهن و سایر مواد موجود در آن بر جذب و انتقال سموم و کودها تاثیر میگذارند.
متاسفانه آبی که از اغلب چاه های کشاورزی بیرون می آید برخلاف تصور عموم که فکر میکنند اسیدی است ،به شدت قلیایی بوده وPH آن به شدت بالاست.بررسی‌ها نشان داده اند که PH بالای آبی که به منظور سمپاشی استفاده میشود متاسفانه موجب شکسته شدن فرمولاسیون سموم مورد استفاده و کاهش تاثیر آنها بر روی آفت میشود.در PH های بالاتر از ۷ (آبهای قلیایی) تاثیر بسیاری از سموم ارگانوفسفات وکربامیدی روی آفت کاهش پیدا میکند.
کاهش یافتن اثر سموم در نتیجه PH بالای آب را اصطلاحا هیدرولیز شدن یا شکسته شدن می نامند.
در PH های بالاتر از ۸ سم به سرعت توسط آب هیدرولیز میشود نکته جالب اینجاست که به ازای هر درجه افزایش PH آب ،میزان شکسته شدن سم ده برابر افزایش پیدا میکند.
برخی آفتکشها به محض اضافه شدن به آب دارای PHبالا به سرعت تجزیه می شوند،در این شرایط حتی قبل از شروع سمپاشی ، سم کشنده به یک ماده بی اثر غیر کشنده تبدیل می شود.